Wyjaśnienie pojęć

Audyssey

Audyssey Dynamic EQ®

Dynamic EQ rozwiązuje problemy spadku jakości dźwięku w miarę wzrostu poziomu głośności, biorąc pod uwagę percepcję ucha ludzkiego oraz akustykę pomieszczenia.
Audyssey Dynamic EQ® działa w połączeniu z Audyssey MultEQ® XT32 w celu zapewnienia dobrze zrównoważonego dźwięku dla każdego ze słuchaczy przy każdym ze stosowanych poziomów głośności.

Audyssey Dynamic Surround Expansion (A-DSX)

Audyssey DSX® jest nowym udoskonaleniem technologii surround, która podnosi efekt surround oraz sprawia wrażenie większej przestrzeni surround poprzez dodanie nowego kanału do istniejącego systemu 5.1-kanałowego.

W badaniach nad charakterystyką ludzkiego słuchu, dwa punkty mogą być szeroko cytowane jako elementy wzmocnienia efektu surround. Najważniejszym zagadnieniem jest tworzenie poziomego rozprzestrzeniania się (szeroki kanał) w przedniej części (na wprost) w projektowaniu realistycznej przestrzeni surround. Drugim istotnym punktem jest stworzenie pionowego rozprzestrzeniania się (kanał wysoki) w przedniej części (na wprost) strefy przy użyciu rozpoznawalnych (słyszalnych) sygnałów akustycznych, w taki sposób, aby stworzyć przestrzeń surround z głębią.

Następnie Audyssey DSX® tworzy pary wysokich kanałów (Height) do odtwarzania następnego najważniejszego sygnału akustycznego i percepcyjnego. Dodatkowo, Audyssey DSX® nie dodaje zwyczajnie kanału, lecz tworzy kombinacje z istniejącym dźwiękiem przednim surround i tylnym surround, aby rozwijać technologię znaną jako “Przetwarzanie okrytego dźwięku surround (Surround Envelopment Processing”), która została wcielona do Audyssey DSX® dla dalszego zwiększania efektu.

Audyssey Dynamic Volume®

Dynamic Volume rozwiązuje poziom znacznych wahań poziomu głośności między programami telewizyjnymi a reklamami, a nawet między miękkimi i głośnymi przejściami w filmach. Funkcja Audyssey Dynamic EQ® jest częścią Dynamic Volume, dzięki czemu automatycznie dostosowywany jest poziom głośności odtwarzanego dźwięku, natomiast postrzegana charakterystyka basów, charakterystyka barwy dźwięku, wrażenie dźwięku otaczającego oraz wyrazistość dialogów pozostają na tym samym poziomie.

Audyssey LFC™ (Low Frequency Containment — ograniczenie niskich częstotliwości)

Funkcja Audyssey LFC™ rozwiązuje problem dźwięków niskiej częstotliwości przeszkadzających osobom w sąsiednich pokojach lub mieszkaniach. Funkcja Audyssey LFC™ dynamicznie monitoruje zawartość dźwięku i usuwa niskie częstotliwości przechodzące przez ściany, podłogi i sufity. Następnie stosuje przetwarzanie psychoakustyczne w celu odtworzenia wrażenia basów dla słuchaczy w danym pomieszczeniu. Efektem jest doskonały dźwięk, który już nie przeszkadza sąsiadom.

Audyssey MultEQ® XT32

Audyssey MultEQ® XT32 jest systemem korekcji akustyki pomieszczenia, który kalibruje system audio tak, aby pozwalał on uzyskać optymalne parametry dla każdego ze słuchaczy, nawet przy dużych powierzchniach pomieszczenia odsłuchu. Bazując na kilku pomiarach akustyki pomieszczenia, MultEQ® XT32 wylicza parametry korekcji pozwalające na skorygowanie problemów pasma przenoszenia i równocześnie wykonuje w pełni zautomatyzowane ustawienia systemu dźwięku otaczającego.

Uaktualnienie (Auro-3D)

Auro-3D

Auro-3D®

Pakiet technologii Auro-3D® to przełomowa nowa technologia dźwięku, która łączy wysoko położone formaty odsłuchu z zaawansowanymi kreatywnymi narzędziami, dostarczając niezrównany trójwymiarowy dźwięk. Auro-3D® to ogólna nazwa formatu dźwięku 3D i związanych z nim układów głośników.

Auro-Matic®

Oprogramowanie Auro-Matic® do miksowania w górę to jedyne w swoim rodzaju kreatywne narzędzie, które przekształca starsze materiały mono, stereo i surround w naturalny w odbiorze dźwięk 3D lub 2D.

Dolby

Dolby Atmos

Wprowadzony najpierw do kina, Dolby Atmos przyniósł rewolucyjne odczucie wymiaru i zanurzenia się w doświadczenie kina domowego (Home Theater). Dolby Atmos może być łatwo adaptowane i przeskalowane zgodnie z formatem bazującym na przedmiocie, który odtwarza dźwięki jako niezależne dźwięki (lub obiekty), które mogą być dokładnie umieszczone i przenoszone dynamicznie przez trójwymiarową przestrzeń odsłuchu podczas odtwarzania. Kluczowym elementem Dolby Atmos jest wprowadzenie wysokiej płaszczyzny dźwięku powyżej słuchacza.

Strumień Dolby Atmos

Zawartość Dolby Atmos będzie dostarczona do odbiornika Dolby Atmos z umożliwionym odbiorem AV przez Dolby Digital Plus lub Dolby TrueHD na płycie Blu-ray, plikach do pobrania i materiałach strumieniowych. Strumień Dolby Atmos zawiera specjalne metadane, które opisują rozmieszczenie dźwięku w pomieszczeniu. Ten przedmiot danych dźwięku jest dekodowany przez odbiornik AV Dolby Atmos i skalowany dla optymalnego odtwarzania przez systemy głośników kina domowego (Home Theater) każdego rozmiaru i ustawienia.

Dolby Digital

Dolby Digital jest formatem sygnałów cyfrowych, wielokanałowych opracowanym przez Dolby Laboratories.

Dolby Digital składa się z 5.1-kanałów: 3 kanałów przednich — główny lewy “FL”, główny prawy “FR” oraz centralny “C”, 2 kanałów dźwięku otaczającego - prawy otaczający i lewy otaczający (“SR” i “SL”) oraz kanał niskich częstotliwości (subwoofera) “LFE”.

Z tego też powodu nie ma przesłuchów pomiędzy kanałami oraz uzyskiwane jest realistyczne odczucie przestrzeni dźwiękowej (odczucie odległości, ruchu oraz pozycjonowania). Pozwala to zapewnić niezwykłe doświadczenia dźwięku otaczającego w domu.

Dolby Digital Plus

Dolby Digital Plus jest poprawionym formatem sygnału Dolby Digital zgodnym z zapisem 7.1-kanałowym dźwięku cyfrowego o zapisie dyskretnym również poprawiającym jakość dźwięku poprzez zastosowanie dodatkowego stopnia kompresji. Jest on także zgodny z konwencjonalnym Dolby Digital, dzięki czemu zapewnia większą elastyczność w odpowiedzi na sygnał źródłowy oraz warunki otoczenia odtwarzania.

Dolby Surround

Dolby surround jest technologią surround następnej generacji, która w sposób inteligentny miesza zawartość stereo, 5.1 i 7.1 dla odtwarzania za pośrednictwem systemu głośników surround. Dolby surround jest kompatybilne z tradycyjnym układem głośników, jak również z systemem pozwalającym na odtwarzanie Dolby Atmos, który stosuje głośniki sufitowe lub produkty z technologią głośników Dolby.

Technologia głośników Dolby (Dolby Atmos Enabled Speakers)

Wygodną alternatywą dla głośników mocowanych na suficie są głośniki Dolby Atmos Enabled, wykorzystujące sufit ponad odbiorcą jako powierzchnię odbijającą dla powtarzania dźwięku w wyższej płaszczyźnie powyżej słuchacza. Głośniki te posiadają unikalny pionowy sterownik oraz specjalny sposób przetwarzania sygnału. Funkcje te mogą być wbudowane w zwyczajny głośnik lub moduł głośnika wolnostojącego. Wyposażony w nie głośnik zajmuje niewiele więcej miejsca, dostarczając niezapomnianych wrażeń słuchowych podczas odtwarzania Dolby Atmos i Dolby surround.

Dolby TrueHD

Dolby TrueHD jest wysokiej rozdzielczości technologią audio opracowaną przez Dolby Laboratories, wykorzystującą technologię kodowania bezstratnego do wiernego odtwarzania dźwięku w studiach.

Format ten zapewnia możliwości obsługi do 8 kanałów audio z częstotliwością próbkowania 96 kHz/24 bit oraz do 6 kanałów audio z częstotliwością próbkowania 192 kHz/24 bit.

DTS

DTS

To skrót Digital Theater System, który jest cyfrowym systemem audio opracowanym przez DTS. DTS zapewnia potężne i dynamiczne doświadczenia dźwięku dookólnego, stosowany jest w najlepszych kinach i salach projekcyjnych.

DTS 96/24

DTS 96/24 jest cyfrowym formatem zapisu sygnałów audio zapewniającym większa jakość dźwięku odtwarzanego w układzie 5.1-kanałowym przy częstotliwości próbkowania 96 kHz z kwantyzacją 24-bitową stosowanym na płytach DVD-Video.

DTS Digital Surround

DTS™ Digital Surround jest standardowym formatem cyfrowego zapisu dźwięku otaczającego DTS, Inc., zgodnym z częstotliwościami próbkowania 44,1 lub 48 kHz w 5.1-kanałowym dyskretnym, cyfrowym zapisie dźwięku.

DTS-ES™ Discrete 6.1

DTS-ES™ Discrete 6.1 jest 6.1-kanałowym dyskretnym, cyfrowym formatem audio wprowadzającym tylny kanał dźwięku otaczającego (SB) do cyfrowego zapisu dźwięku otaczającego DTS. Dekoder ten ma również możliwość dekodowania konwencjonalnego zapisu 5.1 kanałów audio.

DTS-ES™ Matrix 6.1

DTS-ES™ Matrix 6.1 jest 6.1-kanałowym cyfrowym formatem audio wprowadzającym tylny kanał dźwięku otaczającego (SB) do cyfrowego zapisu dźwięku otaczającego DTS z wykorzystaniem kodowania matrycowego. Dekoder ten ma również możliwość dekodowania konwencjonalnego zapisu 5.1 kanałów audio.

DTS Express

DTS Express jest formatem audio obsługującym niskie wartości kompresji (maks. 5.1-kanałów, 24 do 256 kbps).

DTS-HD

Ta technologia audio zapewnia wyższą jakość dźwięku oraz rozszerzoną funkcjonalność niż konwencjonalny DTS i jest stosowana przy opcjonalnym dźwięku rejestrowanym na płytach Blu-ray.

Technologia ta obsługuje wielokanałowy, dużej prędkości przepływ danych, próbkowanie o wysokiej częstotliwości oraz bezstratne odtwarzanie dźwięku. Na płytach Blu-ray rejestrowanych jest do 7.1 kanałów.

DTS-HD High Resolution Audio

DTS-HD High Resolution Audio jest poprawioną wersją konwencjonalnych formatów sygnału zapisu dźwięku DTS, DTS-ES i DTS 96/24 zgodnym z częstotliwościami próbkowania 96 lub 48 kHz w maksymalnie 7.1-kanałowym, dyskretnym, cyfrowym zapisie dźwięku. Wysoki współczynnik kompresji zapewnia wysoką jakość dźwięku. Format ten jest w pełni zgodny z konwencjonalnymi produktami, wliczając w to konwencjonalny, cyfrowy, 5.1-kanałowy zapis DTS.

DTS-HD Master Audio

DTS-HD Master Audio jest bezstratnym formatem audio opracowanym przez Digital Theater System (DTS). Format ten zapewnia możliwości obsługi do 8 kanałów audio z częstotliwością próbkowania 96 kHz/24 bit oraz do 6 kanałów audio z częstotliwością próbkowania 192 kHz/24 bit. Jest on w pełni zgodny z konwencjonalnymi produktami, uwzględniając konwencjonalny, cyfrowy zapis dźwięku otaczającego DTS 5.1 kanałów.

DTS Neo:X

Ta macierzowa technologia dekodowania używa dekodera DTS Neo:X do odtwarzania źródła 2-kanałowego lub źródeł otaczających 5.1/6.1/7.1-kanałowych jako dźwięku otaczającego maksymalnie 11.1-kanałowego. Rozróżniamy 3 tryby: Rozróżniamy trzy tryby: Tryb “Music” jest najlepiej dostosowany do odtwarzania muzyki, tryb “Cinema” do filmów, a tryb “Game” do gier.

Audio

ALAC (Apple Lossless Audio Codec)

Jest to kodek służący do bezstratnej kompresji dźwięku opracowany przez firmę Apple Inc. Kodek można odtwarzać za pomocą iTunes, urządzenia iPod lub iPhone. Dane skompresowane do około 60 – 70% można dekompresować do dokładnie takich samych danych oryginalnych.

FLAC (Free Lossless Audio Codec)

FLAC oznacza bezpłatny bezstratny kodek audio i jest wolnym bezstratnym formatem zapisu audio. Bezstratność oznacza, że zapis audio jest kompresowany bez jakichkolwiek strat w jakości.

Licencja FLAC zamieszczona jest poniżej.

Copyright (C) 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 Josh Coalson

Redistribution and use in source and binary forms, with or without modification, are permitted provided that the following conditions are met:

Redistributions of source code must retain the above copyright notice, this list of conditions and the following disclaimer.

Redistributions in binary form must reproduce the above copyright notice, this list of conditions and the following disclaimer in the documentation and/or other materials provided with the distribution.

Neither the name of the Xiph.org Foundation nor the names of its contributors may be used to endorse or promote products derived from this software without specific prior written permission.

THIS SOFTWARE IS PROVIDED BY THE COPYRIGHT HOLDERS AND CONTRIBUTORS “AS IS” AND ANY EXPRESS OR IMPLIED WARRANTIES, INCLUDING, BUT NOT LIMITED TO, THE IMPLIED WARRANTIES OF MERCHANTABILITY AND FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE ARE DISCLAIMED. IN NO EVENT SHALL THE FOUNDATION OR CONTRIBUTORS BE LIABLE FOR ANY DIRECT, INDIRECT, INCIDENTAL, SPECIAL, EXEMPLARY, OR CONSEQUENTIAL DAMAGES (INCLUDING, BUT NOT LIMITED TO, PROCUREMENT OF SUBSTITUTE GOODS OR SERVICES; LOSS OF USE, DATA, OR PROFITS; OR BUSINESS INTERRUPTION) HOWEVER CAUSED AND ON ANY THEORY OF LIABILITY, WHETHER IN CONTRACT, STRICT LIABILITY, OR TORT (INCLUDING NEGLIGENCE OR OTHERWISE) ARISING IN ANY WAY OUT OF THE USE OF THIS SOFTWARE, EVEN IF ADVISED OF THE POSSIBILITY OF SUCH DAMAGE.

LFE

Jest to skrót od nazwy Low Frequency Effect, kanału, który wyprowadza sygnał mający na celu uwypuklenie efektów dźwięku niskiej częstotliwości. Dźwięk otaczający jest intensyfikowany poprzez wyprowadzenie głębokich basów 20 Hz do 120 Hz do subwoofera.

MP3 (MPEG Audio Layer-3)

Jest to międzynarodowo standaryzowany schemat kompresji danych audio stosowany w standardzie kompresji video “MPEG-1”. Pozwala uzyskać skompresowane pliki o wielkości 1/11 oryginalnego zapisu utrzymując jakość zapisu dźwięku równoważną muzyce zapisanej na płytach CD.

MPEG (Moving Picture Experts Group), MPEG-2, MPEG-4

Są to nazwy standardów cyfrowych formatów kompresowanych, stosowanych do kodowania zapisu video oraz audio. Standardy wideo to “MPEG-1 Video”, “MPEG-2 Video”, “MPEG-4 Visual”, “MPEG-4 AVC”. Standardy audio to “MPEG-1 Audio”, “MPEG-2 Audio”, “MPEG-4 AAC”.

WMA (Windows Media Audio)

Jest to technologia kompresji sygnału audio opracowana przez Microsoft Corporation.

Dane WMA można kodować za pomocą aplikacji Windows Media® Player.

Dla zakodowania plików WMA należy stosować wyłącznie aplikacje autoryzowane przez Microsoft Corporation. W przypadku stosowania oprogramowania nieposiadającego autoryzacji, pliki mogą nie pracować prawidłowo.

Częstotliwość próbkowania

Próbkowanie oznacza odczyt wartości fali dźwiękowej (sygnału analogowego) w regularnych odstępach czasu i wyrażenie wysokości fali przy każdym odczycie w formacie cyfrowym (tworzenie sygnału cyfrowego).

Liczba odczytów na sekundę nazywana jest “częstotliwością próbkowania”. Im większe wartości, tym bardziej wiernie odwzorowany jest dźwięk.

Impedancja głośników

Jest to wartość rezystancji w obwodzie prądu przemiennego wskazywana w Ω (ohm).

Większą moc można uzyskać, gdy wartość ta jest mniejsza.

Funkcja normalizacji dialogu

Ta funkcja działa automatycznie podczas odtwarzania źródeł Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, Dolby Atmos, DTS lub DTS-HD.
Funkcja ta automatycznie koryguje standardowy poziom sygnałów dla indywidualnych źródeł programu.

Zakres dynamiki

Różnica pomiędzy maksymalnym nie zniekształconym poziomem dźwięku a minimalnym poziomem dźwięku, który można wyróżnić z szumu emitowanego przez urządzenie.

Downmix

Funkcja ta przetwarza liczbę kanałów dźwięku otaczającego do mniejszej liczby kanałów i odtwarza je stosownie do konfiguracji systemu.

Video

ISF

ISF (Imaging Science Foundation) jest organizacją, która certyfikuje techników wideo, którzy mają kwalifikacje, by wykonywać kalibrację i regulację zgodnie z warunkami instalacji. Ustanawia również standardy jakości dla optymalizacji działania urządzeń wideo.

Zapis progresywny (skanowanie sekwencyjne)

Jest to system skanowania sygnału wideo, w którym cała klatka wyświetlana jest w jednym przebiegu. W porównaniu do systemu z przeplotem system ten zapewnia mniejsze migotanie obrazu i gładsze krawędzie.

Sieć

AES (Advanced Encryption Standard)

Jest to następna generacja standardu kodowania, zastępująca aktualny DES oraz 3DES, a ze względu na jego wysokie bezpieczeństwo oczekuje się jego szerokiego zastosowania w przyszłych sieciach bezprzewodowych LAN. Zastosowano w nim algorytm “Rijndael” opracowany przez dwóch kryptografów belgijskich, który dzieli dane na bloki o stałej długości i koduje każdy z bloków. Obsługuje on ciągi danych o długości 128, 192 i 256 bitów, a także klucze o długości 128, 192, 256 bitów, zapewniając bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa kodowania.

AirPlay

AirPlay przesyła (odtwarza) zapisy z iTunes lub na iPhone/iPod touch/iPad do odpowiedniego urządzenia przez sieć.

DLNA

DLNA oraz DLNA CERTIFIED są znakami handlowymi i/lub znakami usług Digital Living Network Alliance. Pewne zapisy informacji mogą nie być zgodne z innymi produktami DLNA CERTIFIED®.

TKIP (Temporal Key Integrity Protocol)

Jest to klucz sieciowy stosowany dla WPA. Algorytmem kodowania jest RC4, taki sam jak dla WEP, lecz poprzez zmianę klucza sieciowego służącego do kodowania każdego z pakietów poprawiony został poziom bezpieczeństwa.

vTuner

Jest to bezpłatny serwer radia internetowego.

W przypadku pytań dotyczących tej usługi, należy odwiedzić poniższą stronę vTuner.

Strona internetowa vTuner:

Produkt ten chroniony jest przez prawa ochrony własności intelektualnej Nothing Else Matters Software oraz BridgeCo. Stosowanie i dystrybucja takiej technologii poza tym produktem bez licencji z Nothing Else Matters Software i BridgeCo lub ich autoryzowanych przedstawicieli jest zabronione.

WEP Key (Klucz sieciowy)

Jest to kluczowa informacja pozwalająca zakodować dane na czas ich przesyłania. W przypadku tego urządzenia, ten sam klucz WEP stosowany jest do kodowania oraz rozkodowywania sieci WEP i w celu uzyskania komunikacji między tymi urządzeniami należy ustanowić klucz.

Wi-Fi®

Certyfikat Wi-Fi zapewnia, że urządzenie zostało przetestowane i sprawdzone przez Wi-Fi Alliance, grupę certyfikującą możliwość współpracy urządzeń LAN.

WPA (Wi-Fi Protected Access)

Jest to standard zabezpieczenia ustanowiony przez Wi-Fi Alliance. Dodatkowo, konwencjonalna SSID (nazwa sieci) oraz klucz WEP (nazwa klucza) pozwalają również uzyskać funkcję identyfikacji oraz protokół kodowania, zapewniający wyższe bezpieczeństwo danych.

WPA2 (Wi-Fi Protected Access 2)

Jest to nowa wersja WPA ustanowiona przez Wi-Fi Alliance, zgodna z bardziej bezpiecznym kodowaniem AES.

WPA-PSK/WPA2-PSK (Pre-shared Key)

Jest to prosty system identyfikacji pozwalający na obopólną identyfikację poprzez sprawdzenie ustawienia zgodności ciągu znaków przesyłanych przez punkt dostępowy oraz klienta.

WPS (Wi-Fi Protected Setup)

Jest to standard wprowadzony przez Wi-Fi Alliance dla ułatwienia konfiguracji połączeń LAN oraz konfiguracji zabezpieczeń. Istnieją dwie metody: przycisk i kod PIN (Personal Identification Number).

Nazwy sieci (SSID: Security Set Identifier)

Podczas tworzenia bezprzewodowych sieci LAN, tworzone są grupy, aby zapobiegać zakłóceniom, kradzieży danych itp. Te grupy są oparte na “SSID (network names)”. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, jest ustawiony klucz WEP, co uniemożliwia komunikację, jeśli klucz WEP nie zgadza się z “SSID”. Jest to przydatne przy tworzeniu tymczasowej uproszczonej sieci.

Modem

Urządzenie pozwalające na podłączenie do sieci Internet, często dostarczane przez dostawcę usług internetowych. Często występują wraz ze zintegrowanym routerem.

Odtwarzacz multimedialny

iTunes

iTunes jest nazwą multimedialnego odtwarzacza dostarczanego przez Apple Inc.

iTunes jest nazwą multimedialnego odtwarzacza dostarczanego przez Apple Inc. Umożliwia on odtwarzanie i zarządzanie zapisem multimedialnym, uwzględniając w tym pliki muzyczne i pliki filmowe. iTunes obsługuje wiele formatów plików uwzględniając AAC, WAV i MP3.

Windows Media Player

Jest to program do obsługi plików multimedialnych, dostarczany bezpłatnie przez Microsoft Corporation.

Windows Media Player Ver.11 może być stosowany do odtwarzania zgodnie z ustaloną listą utworzoną przez program obsługi plików multimedialnych, jak również plikami WMA, WAV oraz innymi.

Inne

App Store

App Store jest stroną internetową sprzedająca oprogramowanie dla urządzeń takich jak iPhone lub iPod touch, która zarządzana jest przez Apple Inc.

HDCP

Przesyłając sygnały cyfrowe między urządzeniami, ta technologia zabezpieczająca prawa autorskie koduje sygnały, co uniemożliwia skopiowanie sygnału.

MAIN ZONE

Pomieszczenie, w którym znajduje się to urządzenie nazywane jest STREFĄ GŁÓWNĄ (MAIN ZONE).

ZONE2

Urządzenie to może sterować kolumnami umieszczonymi w innym pomieszczeniu (ZONE2) niż pomieszczenie, w którym jest zainstalowane (MAIN ZONE). Pomieszczenie, w którym odtwarzany jest sygnał przeznaczony dla ZONE2 nazywane jest ZONE2.

ZONE3

Urządzenie to może sterować kolumnami umieszczonymi w innym pomieszczeniu (ZONE3) niż pomieszczenie, w którym jest zainstalowane (MAIN ZONE). Pomieszczenie, w którym odtwarzany jest sygnał przeznaczony dla ZONE3 nazywane jest ZONE3.

Parowanie

Parowanie (rejestracja) jest operacją niezbędną do połączenia urządzenia Bluetooth z tym urządzeniem, za pomocą Bluetooth. Po sparowaniu urządzenia uwierzytelniają się wzajemnie i mogą łączyć się bez występowania błędnych połączeń.
Podczas używania połączenia Bluetooth po raz pierwszy, należy sparować to urządzenie z urządzeniem Bluetooth, które ma zostać połączone.
Urządzenie może przechowywać informacje o parowaniu maksymalnie 8 urządzeń.

Układ zabezpieczający

Jest to funkcja zabezpieczająca podzespoły przed uszkodzeniem w momencie problemów z zasilaniem, takich jak przeciążenie, przepięcie lub nadmierna temperatura wynikające z dowolnej przyczyny.

W przypadku wystąpienia błędu w tym urządzeniu wskaźnik zasilania będzie migać na czerwono i urządzenie przełączy się w tryb oczekiwania.

powrót do góry