Sposób wykonania połączeń dla strefy ZONE2

Dźwięk i wideo w strefie ZONE2 można odtwarzać na trzy sposoby, które omówiono poniżej.

Podłączenie 1 : Podłączenie za pomocą złącza HDMI ZONE2

W przypadku podłączenia telewizora do złącza HDMI ZONE2 OUT można odtwarzać materiał wideo lub audio z urządzenia podłączonego do złącza HDMI 1 – 7 IN w strefie ZONE2 (funkcja HDMI ZONE2).

Pict ZONE Audio1 6011

Gdy telewizor jest podłączony do złącza HDMI ZONE2 OUT, a strefy MAIN ZONE i ZONE2 są ustawione na to samo źródło wejściowe, dźwięk strefy MAIN ZONE może być mieszany do 2-kanałów audio.

Podłączenie 2: Podłączanie za pomocą złącza wyjściowego głośnika

Gdy opcja “Tryb przypisania” w menu “ZONE2” jest ustawiona na ZONE2, dźwięk jest odtwarzany przez gniazdo głośnikowe HEIGHT2 link

Pict ZONE Audio2 S64U

Podłączenie 3 : Podłączenie przy użyciu wzmacniacza zewnętrznego (ZONE2)

Sygnały audio przesyłane przez złącza ZONE2 urządzenia wyprowadzane są do wzmacniaczy obsługujących strefę ZONE2 i odtwarzane przez te wzmacniacze.

Pict ZONE Audio3 S62U

Jeśli wejście dla ZONE2 będzie ustawione na “Source”, wszystkie typy sygnałów wejściowych będą mogły być odsłuchane z ZONE2. link

Jeśli wejście dla ZONE2 będzie ustawione na określone źródło (np. CBL/SAT), tylko sygnał analogowy lub 2-kanałowe wejście sygnału PCM (ze złączy HDMI lub złączy cyfrowych (OPTICAL/COAXIAL)) można będzie odsłuchać z ZONE2. Aby odtwarzać sygnał HDMI inny niż 2-kanałowy PCM w ZONE2, ustaw “HDMI Audio” na “PCM”. link
2-kanałowe sygnały PCM są wysyłane z urządzenia podłączonego do wybranego źródła wejściowego dla strefy ZONE2 i mogą być odtwarzane w strefie ZONE2.
W takim przypadku, dźwięk w pomieszczeniu głównym (MAIN ZONE) będzie także konwertowany do 2-kanałowego sygnału PCM, jeśli pomieszczenie główne (MAIN ZONE) i ZONE2 są ustawione na to samo źródło wejściowe. Jednakże, w zależności od odtwarzającego urządzenia, odtwarzany dźwięk może nie być konwertowany do PCM nawet jeśli to ustawienie jest skonfigurowane.

Ekran menu nie jest wyświetlany w ZONE2.

powrót do góry